loadingimg

Wczytuję dane...
Bojler dwupłaszczowy Elektromet 100l wymiennik
średnia: 5.0  ocen: 1
  •  
  • poprzedni
Cena:610,00 PLN*
Koszt wysyłki od: 130.00 PLN
*z podatkiem VAT
Produkt dostępny!
3 szt.
 • Producent: ELEKTROMET
 • Model: WGJ TURBO
 • Kod producenta: WGJ TURBO
 • Waga produktu: 55 kg
 • Gwarancja: 6 lat
 • Czas wysyłki do: 2 dni

 • Opis produktu

Opis przedmiotu:

Bojler wymiennik Elektromet WGJ TURBO o pojemności 100 litrów

Towar fabrycznie nowy.
Gwarancja producenta.

Zbiorniki ciśnieniowe na wodę użytkową wykonane z blachy stalowej pokrytej wewnątrz warstwą specjalnej, wysokotemperaturowej emalii ceramicznej, która tworząc szklistą powłokę chroni je przed korozją. Dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym zbiorników jest anoda magnezowa, której działanie opiera się na różnicy potencjałów elektrochemicznych materiału zbiornika i anody.

W podgrzewaczach, zbiornik na wodę użytkową po zewnętrznej stronie opasany jest dodatkowym płaszczem stalowym tworzącym wymiennik o dużej powierzchni grzewczej. Pozwala to na szybkie podgrzanie wody użytkowej przez wodę kotłową przepływającą w przestrzeni między płaszczyznami.

 

Wymiennik dwupłaszczowy jest jednym z najwydajniejszych wymienników, lecz w podstawowej wersji czynnik grzewczy przepływa po najmniejszej linii oporu od wlotu do wylotu dwupłaszcza. Pozostawia to część powierzchni wymiennika niemal w strefie martwej, w której odbywa się tylko śladowa wymiana ciepła, gdyż nie dopływa tam odpowiednia ilość ciepłej wody z kotła.

Wprowadzone przegrody w wymienniku najpierw rozdzielają wpadającą strugę wody na dwie równe połówki, a następnie kierują ją zakolami w dół do wyjścia z wymiennika. Wymusza to przepływ wody przez całą powierzchnię płaszcza wodnego, a co za tym idzie zwiększa jego wydajność.

 

Wymienniki i podgrzewacze WGJ-g dwupłaszczowe TURBO przystosowane są do zamontowania grzałki elektrycznej na korku 1½”, w tym szczególnie produkowanej przez ZUG ELEKTROMET grzałki typu EJK z izolowanymi elementami grzejnymi, które nie pobierają prądu ochronnego jaki generuje anoda magnezowa dla ochrony antykorozyjnej zbiornika. Zwiększa to trwałość zbiornika i żywotność anody magnezowej.

Dane techniczne


W razie pytań służymy pomocą:

502 573 059

Polecamy również